Soccer
OIA
Boys varsity Division II
Campbell 2, Kahuku 1
BIIF standings
Boys Division I
School |
W |
L |
SW |
P |
G |
Ga |
Waiakea |
3 |
0 |
1 |
11 |
24 |
2 |
Kealakehe |
3 |
0 |
0 |
9 |
19 |
0 |
Hilo |
3 |
0 |
0 |
9 |
15 |
2 |
Makua Lani |
1 |
1 |
0 |
3 |
6 |
5 |
Keaau |
1 |
4 |
0 |
3 |
3 |
12 |
Konawaena |
0 |
3 |
0 |
0 |
2 |
21 |
Boys Division II |
W |
L |
SW |
P |
G |
ga |
Honokaa |
3 |
1 |
0 |
9 |
12 |
5 |
HPA |
2 |
2 |
0 |
7 |
10 |
4 |
Kamehameha |
2 |
1 |
0 |
6 |
5 |
3 |
CLA |
2 |
1 |
0 |
6 |
8 |
5 |
St. Joseph |
1 |
2 |
0 |
3 |
4 |
19 |
Kau |
0 |
2 |
2 |
0 |
1 |
13 |
Kohala |
0 |
2 |
0 |
0 |
1 |
7 |
Parker |
0 |
3 |
0 |
0 |
1 |
13 |
Girls Division I |
W |
L |
SW |
P |
G |
Ga |
Konawaena |
2 |
0 |
1 |
8 |
6 |
2 |
Hilo |
2 |
1 |
0 |
7 |
6 |
1 |
Waiakea |
3 |
2 |
0 |
1 |
6 |
13 |
|
Kealakehe |
0 |
2 |
0 |
0 |
2 |
5 |
Keaau |
0 |
5 |
0 |
0 |
1 |
20 |
Girls Division II |
W |
L |
SW |
P |
G |
Ga |
Kamehameha |
3 |
0 |
0 |
9 |
12 |
2 |
HPA |
3 |
1 |
0 |
9 |
17 |
1 |
Honokaa |
3 |
1 |
0 |
9 |
9 |
3 |
Kohala |
1 |
1 |
0 |
3 |
3 |
6 |
Makua Lani |
1 |
1 |
0 |
3 |
6 |
5 |
|
CLA |
1 |
2 |
0 |
3 |
2 |
6 |
|
Kau |
0 |
1 |
0 |
0 |
0 |
9 |
Parker |
0 |
3 |
0 |
0 |
1 |
17 |
Kayaking
ILH
Boys All Stars
1. Ryan Dolan, Pac-5; 2. Kaihe Chong, Kamehameha; 3. Bobby-John Campbell, Kamehameha; 4. Ben Beck, Pac-5; 5. Tucker Troy, Kamehameha; 6. Jeremy Halsey, Pac-5; 7. Steven Van Lier Ribbink, Iolani; 8. Troy Thompson, Punahou; 9. Spenser Hart, Punahou; 10. James Casken, Pac-5. Coach of the Year, Butch Ukishima, Pac-5.
Girls All Stars
1. Julia Anderson, Iolani; 2. Hoku Keala, Kamehameha; 3. Chenoa Twogood, Le Jardin; 4. Rachel Fujita, Punahou; 5. Hannah Smith, Iolani; 6. Leilani Doktor, Punahou; 7. Krista Speroni, Iolani; 8. Marisa Why, Iolani; 9. Leigh Martel, 10. Punahou; Marlie Long, Punahou. Coach of the Year, Eric Chun, Iolani.
Tennis
USTA Junior Tennis
Winter Sectional Championships
2.5 Division
12 and under -- 1. Get A Grip; 2. Waialae Iki 5 Red Stars 2; 3. Slamming Acers; Marine Corps Tennis Acadmey.
14 and under -- Kaui Hurricanes; 2. The Oahu Club, 3. Mililani 10-s Kidz; 4. Kilauea.
3.0 Division
12 and under -- 1. Mililani 10-s Kidz ; 2. Ihilani Top Shots; 3. Slamming Acers; 4. Bob's Mob 9; 5. Hilo Junior Tennis Club; 6. Team Kailua.
14 and Under -- 1. Mililani 10-s Kidz White; 2. Ihilani Top Shots; 3. Kilauea Lightning; 4. Keehi Rackets Blue; 5. Kauai Hurricanz; 6. Hilo Junior Tennis Club.
16 and under -- 1. Get A Grip; 2. Kilauea Blaze; Kilauea Heat; 4. Waialae Iki 5 White Stars.
18 and under -- 1. Pearl Harbor Eagles; 2. Mililani 10-s Kidz; 3. Leilehua; 4. Waialae Iki 5 White Stars.
3.5 Division
12 and under -- 1. Slamming Acers; 2. Kilauea.
14 and under -- 1. Kilauea; 2. Team Kailua.
16 and under -- 1. Keehi Rackets Green; 2. Mililani Tennis Club; 3. Kilauea Storm; 4. Team Kailua.
Open Division
14 and under -- 1. Slamming Acers; 2. Manoa Valley Tenni.
18 and under -- 1. Chanon's Cannons; 2. Waialae Iki 5 Gold Stars; 3. Bob's Mob 1.